MCDODO | Hayatınızı Kolaylaştıracak Teknolojik Ürünler

İade Politikası

İADE POLİTİKASI

Verilen Sipariş Nasıl İptal Edilir?

İptal talebinizi iletmek için üyelik girişi yaparak üyelik paneli üzerinden verdiğiniz siparişi iptal edebiliriletisim@mcdodo.com.tr adresine e-mail gönderebilir ya da iletişim sayfamız üzerinden ulaşmanız gerekmektedir.

Aldığım Ürünü Nasıl İade Edebilirim?

İade işlemlerinin gerçekleşmesi için Mcdodo ile iletisim@mcdodo.com.tr adresinden iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İade Süresi Nedir?

İade hakkından faydalanabilmeniz için; satın alınan ürünü kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim tarihinden itibaren herhangi bir gerekçe göstermeden ve cezai şart ödemeden ürünün tesliminden itibaren 14 (ondört) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kart hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

Alışveriş kredi kartıyla ve taksitli olarak yapılmışsa, ürünü kaç taksit ile aldıysanız, banka geri ödemesini taksitle yapmaktadır.

İadeler dönem içi işlemlerde gözükmez, bu nedenle hesap ekstrenizde görebilirsiniz.

Hangi Ürünlerde İade Kabul Edilmez?

ALICI’nın özel istekleri ve kişisel ihtiyaçları doğrultusunda üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerden, kullanım esnasında ALICI tarafından vücut ile birebir temas gerektiren iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde (kulaklıklar v.s.), tek kullanımlık ürünlerde ve buna benzer ürünlerde arızalı/ ayıplı olması halleri dışında cayma hakkı kullanılamaz.

Zarar Görmüş Ürünlerde İşleyiş Nasıl Oluyor?

Biz ürünlerin en uygun şekilde size ulaşması için düzgün bir şekilde paketleyip ya da poşetleyip kargoya veriyoruz. Kargo şirketinden kaynaklanan sorunlarda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.

Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bize bildirilmelidir. En kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacağız.